“Neurorozwojowa diagnostyka ortopedyczna i fizjoterapeutyczna wad postawy dzieci 0-7 lat”

Prowadzący: prof. Błażej Pruszczyński i mgr Sylwia Lizak

Szkolenie / Warsztaty są prowadzane przez:

dr hab. n. med. BŁAŻEJ PRUSZCZYŃSKI prof. UM w Łodzi
mgr SYLWIA LIZAK

Poczytaj o prof. Błażeju Pruszczyńskim
Poczytaj o mgr Sylwii Lizak.

Warsztaty są skupione na praktycznej umiejętności oceny zaburzeń wad postawy u dzieci w wieku 0-7 lat

Informujemy, że kurs przeznaczony jest dla lekarzy oraz fizjoterapeutów
(w szczególności pracujących z dziećmi w wieku 0-7 lat).

Sprawdź planowane miejsce i termin tego szkolenia

Plan Szkolenia

Przeczytaj o szkoleniu poniżej!
Rejestracja u dołu strony!

Adresaci: lekarze (w szczególności pediatrzy, ortopedzi), fizjoterapeuci.

Cel: Celem kursu jest przekazanie uczestnikom podstawowej teoretycznej i praktycznej wiedzy oraz zrozumienia:

• głównych aspektów prawidłowej postawy,
• głównych czynników i mechanizmów mających wpływ na zaburzenia postawy,
• diagnozowania wad postawy (funkcjonalne i strukturalne skróty kończyn, dysfunkcje w obrębie miednicy, postawy skoliotyczne, dysfunkcje w obrębie klatki piersiowej, podstawowe wady stóp.),
• głównych zasad tworzenia efektywnego planu terapii,

Zakończenie: szkolenie zakończone uzyskaniem imiennych zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Warsztaty mają charakter praktyczny, a ich celem jest przybliżenie uczestnikom kursu technik badań ortopedycznych oraz fizjoterapeutycznych. Celem jest ujednolicenie i wprowadzenie rozumienia badania pacjenta, tak aby wdrożyć spójny plan leczenia ortopedycznego i rehabilitacji dzieci z wadami postawy.

Kurs oparty jest o wieloletnie doświadczenie dr hab. n. med. Błażeja Pruszczyńskiego, prof. UM w Łodzi w praktyce klinicznej związanej z diagnozowaniem i leczeniem dzieci. Kurs przedstawia zintegrowane podejście do oceny małego pacjenta bazujące przede wszystkim na fizjologicznym rozwoju dziecka.

Cena: 1450
Rezerwacja miejsca na kursie możliwa jest po wykonaniu wpłaty wstępnej wynoszącej 450 zł. Pełna płatność za kurs powinna być dokonana najpóźniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatów.
Po zakończonym pierwszym dniu szkolenia zaplanowana jest wspólna kolacja. Koszty kolacji ponoszą uczestnicy.