O szkoleniu:

“ScarWork – praca na bliznach.
Integracja blizn z siecią powięziową”

Prowadzący: mgr Anna Srokowska
Asystent: mgr Ewa Muranowicz

Zapraszamy !!!

Szczegóły dotyczące szkolenia poniżej.


ScarWork to metoda pracy z bliznami, którą opracowała Sharon Wheeler, terapeutka Integracji Strukturalnej, której uczyła się od Idy Rolf.

Według Sharon ScarWork to sztuka scalania blizn z siecią powięziową.

Sprawdź planowane miejsca i terminy szkoleń
W TYM MIEJSCU

lub napisz do nas na adres: 
szkolenia@fundacjacarpediem.com.pl

Informujemy, że kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, osteopatów, masażystów, terapeutów manualnych, lekarzy medycyny estetycznej zajmujących się terapią tkanek miękkich.

Zachęcamy do zapoznania się
z informacjami dotyczącymi szkolenia.

O zasadach według których działamy można przeczytać tutaj:

Regulamin Szkoleń Fundacji

Rejestracja

Prosimy o uważne wypełnianie formularza, ponieważ podane dane automatycznie wpisywane są do dokumentacji oraz na zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Adresaci: fizjoterapeuci, osteopaci, masażyści, terapeuci manualni, lekarze medycyny estetycznej (terapia tkanek miękkich).

Cel: Szkolenie zawiera w sobie wykłady teoretyczne dotyczące najnowszej wiedzy dotyczącej powstawania, leczenia i rehabilitacji blizn. Jednak przede wszystkim jest to szkolenie o charakterze praktycznym, w trakcie którego studenci uczą się technik pracy z bliznami najpierw na sobie, a w kolejnych dniach stosując je w pracy z pacjentami. Ten sposób szkolenia pozwala w krótkim czasie poznać różne rodzaje blizn i obserwować ich zmiany zachodzące w trakcie i po terapii.

Zakończenie: szkolenie zakończone uzyskaniem imiennych certyfikatów.

Cena: 3200  
Rezerwacja miejsca na kursie możliwa jest po wykonaniu wpłaty wstępnej wynoszącej 800 zł.
Pełna płatność za kurs powinna być dokonana najpóźniej trzy tygodnie przed rozpoczęciem kursu.

Informacje podstawowe:
Metodą ScarWork można pracować we wczesnym okresie gojenia się tkanek, ale również bardzo dobre rezultaty możemy osiągnąć używając jej do mobilizacji blizn, które powstały dawno. Techniki można stosować we wszystkich rodzajach blizn: po zabiegach chirurgicznych, wypadkach, oparzeniach, naświetlaniach i innych.
Wykonując terapię blizny prowadzimy do zmniejszenia napięcia w jej obrębie oraz zwiększania się możliwości ruchu między skórą, tkanką podskórną, tłuszczem, powięziami i mięśniami. Wpływa to na poprawę zakresu ruchu w stawach i funkcji tkanek w obszarze otaczającym bliznę. Zaletą tej metody jest to, że stosowane techniki są bezbolesne dla pacjentów, a dla terapeutów łatwe do wykonania i nie obciążające rąk. W procesie gojenia się ran czasami dochodzi do uwięźnięcia nerwu w miejscu tworzenia się blizny. Jest to dla pacjentów nieprzyjemne, a czasami bolesne. Terapia Scarwork pomaga zmniejszyć ból i wpływa na normalizację czucia powierzchownego, zarówno w przeczulicy jak i niedoczulicy. Pod wpływem wykonywanych technik zmienia się kolor blizny, a pacjenci często po terapii mówią, że ich blizny stają się delikatniejsze w dotyku i bardziej gładkie.
Pracując tą metodą wykorzystywanych jest około 25 technik. Część z nich służy do uruchamiania tkanek powierzchownych, a część głębokich, niektóre są stosowane w konkretnych rodzajach blizn. Jedną z zasad pracy jest ocena jak blizna wpłynęła na całe ciało, w warunkach statycznych i dynamicznych. Zastosowane testy funkcjonalne przed terapią i po terapii pokazują jak opracowanie blizny wpływa na poprawę funkcji. Metoda ta obejmuje również techniki, które mają zastosowanie w konkretnych rodzajach blizn. Na przykład u pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych po opracowaniu samej blizny rozpracowuje się tkanki otaczające bliznę i stosuje technikę zamykającą klatkę piersiową, tak aby tkanki, które były w czasie zabiegu w nienaturalnym ustawieniu wróciły na swoje miejsce. Terapię blizn warto połączyć z Integracją Strukturalną, która prowadzi do zrównoważenia ciała. Kiedy ciało jest wyrównane to poruszanie się, dobra postawa i oddychanie jest łatwiejsze.

Biuro Fundacji

Fundacja Carpe Diem, ul. Komandorska 6 piętro 6, 50-022 Wrocław

NIP 8961578595   REGON 380221420   KRS 0000731537   
konto BNP Paribas Bank  25 1750 0012 0000 0000 3985 0745