“Trójwymiarowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych
wg Barbary Zukunft-Huber.”

Prowadzący: mgr Sylwia Lizak

Szkolenia są przeprowadzane na podstawie
imiennej licencji udzielonej Pani Sylwii Lizak
przez Panią Barbarę Zukunft-Huber.

Licencja obejmuje samodzielne organizowanie i prowadzenie kursu
w pełni zgodnego z oryginalnym szkoleniem!

Szczegóły dotyczące szkolenia poniżej.

Szkolenie obejmuje terapię wad stóp dzieci uwzględniając ich fizjologiczny
trójwymiarowy rozwój oparty
na podstawach neurofizjologicznych
wg Barbary Zukunft-Huber.

Sprawdź planowane miejsca i terminy szkoleń

Informujemy, że kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów oraz lekarzy
(w szczególności specjalizacji:
pediatria, ortopedia).

Plan Szkolenia Trójwymiarowa

Instrukcja rejestracji

Adresaci: fizjoterapeuci, lekarze (w szczególności pediatrzy, ortopedzi).

Cel: Zapoznanie z problematyką wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy u dzieci. Zdobycie umiejętności pozwalających na przeprowadzenie wielowymiarowej manualnej terapii stóp u dzieci.

Zakończenie: szkolenie zakończone uzyskaniem imiennych certyfikatów.

Cena: 2500 zł bez książki, 2600 zł z książką [cena 2023 zgodnie z licencją].
W cenie zapewnione są skrypty.  Rezerwacja miejsca na kursie możliwa jest po wykonaniu wpłaty wstępnej wynoszącej 600 zł.
Pełna płatność za kurs powinna być dokonana najpóźniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu.

Trójwymiarowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych jest oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka oraz na zasadach terapii manualnej. Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy (stopa przywiedzeniowa, serpentynowa, suszkowata, końsko-szpotawa, piętowa  i płasko-koślawa) za pomocą specjalnych chwytów mobilizujących i rozciągających oraz bandażowania funkcjonalnego. Podczas szkolenia analizowane są anatomiczne i mięśniowe deformacje w stopach. Instruktorka przedstawia również ustawienia nóg względem osi kolana (nogi szpotawe i koślawe) i zmiany tych ustawień u dzieci, wskazując odpowiedni sposób postępowania w takich przypadkach. Program szkolenia obejmuje też kwestie związane z doborem obuwia oraz funkcjonalnym rozwojem motorycznym w pozycjach leżących na plecach, na brzuchu i na boku.