O szkoleniu:

“Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych
wg Barbary Zukunft-Huber.”

Prowadzący: mgr Sylwia Lizak

Szkolenia są przeprowadzane na podstawie imiennej licencji udzielonej
Pani Sylwii Lizak
przez Panią Barbarę Zukunft-Huber.

Licencja obejmuje samodzielne organizowanie i prowadzenie kursu w pełni zgodnego z oryginalnym szkoleniem!

Zapraszamy !!!

Szczegóły dotyczące szkolenia poniżej.

Szkolenie obejmuje terapię wad stóp dzieci uwzględniając ich fizjologiczny
trójpłaszczyznowy rozwój oparty
na podstawach neurofizjologicznych
wg Barbary Zukunft-Huber.

Jeżeli chcesz wziąć udział w szkoleniu sprawdź planowane miejsca i daty tutaj i napisz do nas na adres:
szkolenia@fundacjacarpediem.com.pl

Informujemy, że kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów oraz lekarzy
(w szczególności specajlizacji:
pediatria, ortopedia).

Zachęcamy do zapoznania się
z informacjami dotyczącymi szkolenia oraz jego planem poniżej:

Plan Szkolenia Trójpłaszczynowa

O zasadach według których działamy można przeczytać tutaj:

Regulamin Szkoleń Fundacji

Adresaci: fizjoterapeuci, lekarze (w szczególności pediatrzy, ortopedzi).

Cel: Zapoznanie z problematyką wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy u dzieci. Zdobycie umiejętności pozwalających na przeprowadzenie wielowymiarowej manualnej terapii stóp u dzieci.

Zakończenie: 26 godzinne szkolenie zakończone uzyskaniem imiennych certyfikatów.

Cena: 1600 zł bez książki, 1700 zł z książką. W cenie zapewnione są skrypty.  Rezerwacja miejsca na kursie możliwa jest po wpłacie zaliczki wynoszącej 300 zł.
Pełna płatność za kurs powinna być dokonana najpóźniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu.

Informacje podstawowe:

Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci na podstawach neurofizjologicznych jest oparta na funkcjonalnym rozwoju stopy w pierwszym roku życia dziecka oraz na zasadach terapii manualnej. Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia nieprawidłowego ustawienia stopy (stopa przywiedzeniowa, serpentynowa, suszkowata, końsko-szpotawa, piętowa  i płasko-koślawa) za pomocą specjalnych chwytów mobilizujących i rozciągających oraz bandażowania funkcjonalnego. Podczas szkolenia analizowane są anatomiczne i mięśniowe deformacje w stopach. Instruktorka przedstawia również ustawienia nóg względem osi kolana (nogi szpotawe i koślawe) i zmiany tych ustawień u dzieci, wskazując odpowiedni sposób postępowania w takich przypadkach. Program szkolenia obejmuje też kwestie związane z doborem obuwia oraz funkcjonalnym rozwojem motorycznym w pozycjach leżących na plecach, na brzuchu i na boku.

Biuro Fundacji

Fundacja Carpe Diem, ul.Świętej Katarzyny 35/14, 55-011 Siechnice